Samozafarbovacie sklá Transitions®

Transitions® sklá s technológiou Light Intelligent Lenses™ sa automaticky prispôsobujú meniacim sa svetelným podmienkam – premenia sa z čírych na tmavé pri pobyte vonku a späť na číre, keď ste vo vnútri. Okrem toho pomáhajú chrániť pred UV žiarením a modrofialovým svetlom – vo vnútri aj vonku.

Transitions® sklá s technológiou Light Intelligent Lenses™

NEPRETRŽITÁ OCHRANA

Sklá s technológiou Transitions® blokujú 100 % UV žiarenia a pomáhajú chrániť pred UV žiarením a modrofialovým svetlom1 ako sú digitálne zariadenia, obrazovky a jasné slnečné svetlo.

Transitions® Signature® Gen8™

PERFEKTNÉ SKLÁ PRE KAŽDODENNÝ ŽIVOT2

Sú navrhnuté tak, aby poskytovali najlepšiu možnú ochranu a príjemný vizuálny zážitok pri pohľade vo vnútri aj vonku.3 Sklá automaticky a rýchlo reagujú na aktuálne svetelné podmienky. Z prieskumu vyšlo, že až 89 % opýtaných by vymenilo svoje klasické okuliarové sklá za Transitions® sklá.

  • V interiéri sú sklá plne číre
  • Vonku stmavnú v priebehu niekoľkých sekúnd
  • Rýchlo sa vrátia do jasného odtieňa
  • Blokujú 100 % UVA a UVB žiarenia

Transition® sklá Signature® Gen8™ sú dostupné v troch farbách

Šedé

Šedé

Hnedé

Hnedé

Grafitovo zelené

Grafitovo zelené

Objednanie na meranie zraku

Zadajte adresu pre vyhľadanie najbližšej predajne

Určiť aktuálnu polohu
Povolte přístup k informacím o vaší poloze

Časté otázky

ČO SÚ SKLÁ TRANSITIONS®?

Sklá Transitions® sú medzi svetovými profesionálmi v oblasti zraku lídrom medzi fotochromatickými šošovkami. Sklá Transitions® sú vybavené patentovanými fotochromatickými farbami. Táto vrstva umožňuje rýchle stmavnutie šošoviek pri vystavení ultrafialovému svetlu. S rastúcou intenzitou UV žiarenia sklá sa postupne stmavejú. Vzhľadom na to, že v noci a v interiéri nie je prítomné UV svetlo, sklá získajú svoj pôvodný čistý stav.

SÚ SKLÁ TRANSITIONS® V INTERIÉRI ROVNAKO ČÍRA AKO KLASICKÉ SKLÁ?

Áno, sklá Transitions® Signature®Gen8™ sú v interiéri plne priehľadné.

AKO SA SKLÁ TRANSITIONS® LÍŠIA OD DIOPTORICKÝCH SLNEČNÝCH OKULIAROV?

Všetky slnečné okuliare majú špecifický, definovaný odtieň, čo platí nezávisle od svetelných podmienok. Na rozdiel od slnečných okuliarov však sklá Transitions® začínajú ako priehľadné sklá a automaticky sa stmavujú podľa úrovne UV svetla. Stmavnutie prebieha postupne a bez ostrých prechodov. Sklá sa vždy samé prispôsobia tak, aby ste za daných svetelných podmienok videli dobre.

SÚ SKLÁ TRANSITIONS® DOSTUPNÉ SO VŠETKÝMI OKULIARSKYMI RÁMAMI?

Sklá Transitions® sú kompatibilné s väčšinou okuliarových rámov.

SÚ SKLÁ TRANSITIONS® KOMPATIBILNÉ S ANTIREFLEXNÝMI VRSTVAMI, POVRCHOVOU ÚPRAVOU PROTI POŠKRÁBANIU A ZAHMLIEVANIU?

Áno, sklá Transitions® sú kompatibilné s väčšinou povrchových úprav proti poškriabaniu. Ďalej znižujú rušivý nepríjemný pocit a eliminujú odrazy, a to ako vo vnútri, tak aj vonku.

AKTIVUJÚ SA SKLÁ TRANSITIONS® V INTERIÉRI?

Sklá Transitions® sú adaptívne/fotochromatické sklá, čo znamená, že stmavnú vplyvom UV svetla. Vo väčšine prípadov sa UV žiarenie slnečného svetla v interiéri nevyskytuje, takže sklá zostávajú priehľadné.

KOĽKO MODRÉHO SVETLA BLOKUJÚ SKLÁ TRANSITIONS® SIGNATURE®GEN8™?

Podľa výskumu dokážu sklá Transitions®Signature®GEN8™ odfiltrovať až 26 % modrofialového svetla v interiéri, zatiaľ čo vonku až 86 %.1

PREČO JE DÔLEŽITÉ CHRÁNIŤ OČI PRED UV ŽIARENÍM?

Slnečné žiarenie sa skladá z troch typov škodlivého žiarenia: UVA lúčov, UVB lúčov a ďalej ešte z UVC lúčov, ktoré však neprenikajú ozónovou vrstvou. Nadmerné UV žiarenie je nebezpečné pre oči aj pokožku. Toto žiarenie môže dokonca viesť k vážnym ochoreniam, ako je šedý zákal, makulárna degenerácia, a ďalšie. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo je potrebné chrániť naše oči pred škodlivými UVA a UVB lúčmi.

AKO DOBRE SKLÁ TRANSITIONS® CHRÁNIA PRED UV ŽIARENÍM?

Sklá Transitions® blokujú 100 % UVA aj UVB lúčov.

Sklá Transitions® odfiltrujú aspoň 26 % modrofialového svetla vo vnútri a aspoň 86 % vonku. Tento test bol vykonaný na šedých šošovkách s prémiovou antireflexnou vrstvou. "Modrofialové svetlo" sa pohybuje v rozmedzí 400 až 455 nm (ISO TR 20772:2018).

Transitions®, Transitions® Signature™, logo Transitions®, Transitions® Light Intelligent Lenses™ sú ochranné známky spoločnosti Transitions®. Tieto známky sa používajú na základe licencie od spoločnosti Transitions® Optical Limited™ poskytnutej spoločnosťou Optical, Inc. Výrazy "Light Under Control" a "GEN 8" sú ochranné známky spoločnosti Transitions® Optical Limited™. © 2021 Transitions® Optical Ltd.