Profesionálne meranie zraku

Metódy merania v GrandOptical vychádzajú z Vašich individuálnych potrieb,
a sú spoľahlivým základom pre ďalšiu starostlivosť o Vaše oči.

Profesinonální měření zraku

Ponúkame meranie zraku
na počkanie

Starostlivosť o Vaše oči začína odborným meraním. Naši skúsení optometristi využívajúci moderné technické vybavenie Vám poskytnú kompletnú a vysoko kvalitnú starostlivosť o Váš zrak. Pre meranie zraku existuje viac než sto rôznych testov. Metódy merania v GrandOptical vychádzajú z Vašich individuálnych potrieb, a sú spoľahlivým základom pre ďalšiu starostlivosť o Vaše oči. Navštívte preto ktorúkoľvek predajňu GrandOptical, a naši kvalifikovaní optometristi Vám zmerajú zrak na počkanie. V prípade, že si následne kúpite nové okuliare, dostanete toto meranie úplne ZDARMA.

Profesionálne meranie zraku v GrandOptical potrvá približne pol hodiny, a prebieha v nasledujúcich 5 krokoch:

 • Úvodný rozhovor

  Pred samotným vyšetrením je dôležité, aby sa dozvedeli o Vás optometristi GrandOptical čo možno najviac. Predovšetkým o životnom štýle, a doterajších skúsenostiach s okuliarmi, či kontaktnými šošovkami sú dôležité pre to, aby sa mohli zamerať na konkrétne vlastnosti Vašich očí.

 • Prístroje na meranie zraku

  Ak už nosíte okuliare, optometrista si overí, ak vidíte s nimi. Zmeria Váš zrak na automatickom refraktometri, a skontroluje mikroskopom stav predného segmentu očí.

 • Meranie dioptrických hodnôt

  Po prístrojovom meraní nasleduje samotné zisťovanie dioptrií - tzv. sklíčkovanie. Pomocou okuliarových šošoviek s rôznymi dioptriami určí optometrista GrandOptical presné hodnoty Vašich očí. Vďaka svojmu vzdelaniu dokážu optometristi v GrandOptical odhaliť všetky refrakčné vady, ako sú krátkozrakosť, ďalekozrakosť, astigmatizmus, alebo plachozrakosť.

 • Vyhodnotenie výsledkov

  Na základe meraní získate presné údaje o svojich očiach. V GrandOptical sa tak od optometristu dozviete nielen hodnotu dioptrií, ale súčasťou procesu je i tzv. binokulárne vyšetrenie. To Vám zaistí nielen ostré, ale aj komfortné videnie.

 • Návrh najvhodnejšieho riešenia

  Na základe výsledkov merania dostanete od našich optometristov návrh na najvhodnejšie riešenie. Ide predovšetkým o doporučenia, či si zvoliť okuliare, alebo kontaktné šošovky, či ich používať po celý deň, alebo len príležitostne, a pod.